heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 7 listopada 2007, 10:26

SDJ 11/2007 - eXtreme programming

Listopadowy Software Developer's Journal już w kioskach, a w nim...

SDJ 11/2007 - eXtreme programming
Python w zastosowaniach numerycznych
Tomasz Kropiewnicki
Tomasz opisuje jak z języka Python i kilku specjalizowanych bibliotek uczynić poważne środowisko do zastosowań numerycznych. Rozwój wolnego oprogramowania wkroczył pełną parą także i w zakątki obliczeń naukowych, warto więc zapoznać się z możliwościami takich bibliotek jak NumPy czy Matplotlib, gdyż zyskują one coraz większą popularność zagrażając pozycji pakietów komercyjnych. Autor przedstawia za pomocą serii przykładów podstawy obsługi bibliotek jak i popularne zastosowania spotykane na studiach oraz w codziennej pracy.

Java Desktop
Krzysztof Barteczko
Krzysztof w pierwszej części arykułu omówił sortowanie i filtrowanie tabel w Javie 6. W drugiej cześci autor przedstawił innowacyjne rozwiazania, dotyczące komponentów Swingu i grafiki. Nie są one jeszcze włączone do standardu Javy, ale niewykluczone, że niektóre z nich znajdą się w wersji 7.

Testy jednostkowe i strukturalne logiki bazodanowej zapisanej w PL/SQL`u
Przemysław Kantyka
Przemysław pokazuje jak można zrealizować testy jednostkowe dla logiki bazodanowej zapisanej w procedurach bazodanowych. Udowadnia także, że stworzenie własnego narzędzia nie jest rzeczą bardzo trudną. Testowanie kodu z pewnością podnosi jego wydajność i przynosi korzyści czysto biznesowe, poprzez zmniejszenie nakładów na wykrywanie błędów oraz ich poprawę w dalszych etapach wdrażania systemów informatycznych.

Jak dobry jest Twój proces testowy?
Monika Braun
Kontrola jakości staje się cora ważniejszymy punktem całego procesu tworzenia oprogramowania, a firmy informatyczne coraz częściej decydują się na zdefiniowanie procesu testowego. wprowadzenie takiego procesu to jednak nie wszystko - trzeba wiedzieć, czy działa on efektywnie i w jaki sposób go doskonalić - w tym zadaniu pomocny moze być model TPI.

UML - modelowanie dynamicznych aspektów oprogramowania
Rafał Kasprzyk
Jest to trzeci z kolei artykuł z serii, w której Rafał pokusił się o prezentację wszystkich diagramów UML 2.0. Tym razem autor przedstawia diagramy UML wykorzystywane do modelowania dynamiki. Celem budowy tych diagramów jest precyzyjne określenie pożądnego sposobu działania konstruowanego systemu. Diagramy modelujące dynamiczne aspekty oprogramowania pozwalają bowiem na prezentację poszczególnych scieżek realizacji wymagań funkcjonalnych.

Extreme Programming (XP) i CMMI - Kreatywność czy dyscyplina?
Mariusz Chrapko
Mariusz w drugiej części prezentowanego cyklu przedstawia krótką charakterystykę tradycyjnych metod tworzenia oprogramowania, wraz z omówieniem genezy oraz podstawowej struktury modelu CMMI (szkilelet modelu, podstawowe komponenty, konstelacje, obszary procesowe).

Walidacja w RELAX NG
Dominik Tomaszuk
Dominik opisuje język schematów XML RELAX NG, którego pierwowzorem były TREX Jamesa Clarka i RELAX Murata Makoto. Autor przedstawia jego możliwości i zalety m.in dostępność na dwóch składniach (XML i Compact), łatwość w obsłudze oraz możliwości współpracy z innymi jezykami schematów np. Schematron.

script.aculo.us
Dawid de
David opisuje scriptt.aculo.us jako bibliotekę przeznaczoną dla języka Java Script dostarczającą elementy inetrfejsu użytkownika oraz efekty wizualne możliwe do osadzenia na stronach internetowych. Autor również zaznacza, że script.aculo.us należy rozpatrywać bardziej w kategoriach uzupełnienia Prototype, niz jako bibliotekę samą w sobie.

CD / DVD
* MULTIMEDIALNY KURS ORACLE CZ. IV * IGRAFX TRIAL MULTILANGUAGE 30 - dniowa wersja ewaluacyjna * COLOrcache 45 - dniowa wersja ewaluacyjna * TESTING RELIEF 6 - miesięczna wersja ewaluacyjna * BIBLIOTEKA WINI2C-DDC 2.3 45 - dniowa wersja ewaluacyjna

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.11.2007 r.

Vobis współpracuje z DHL, 10:15

Red Hat będzie rozwijał dla siebie Javę, 10:13


Nowsze

07.11.2007 r.

Reklama w Internecie rośnie najszybciej, 13:38

Panther, Tiger i Leopard mogą zgubić twoje pliki, 13:39


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.21 | SQL: 18 | Uptime: 279 days, 1:29 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl