Poniedziałek, 22 października 2007, 17:36
Axence wzbogaca aplikację do monitorowania sieci
Już można korzystać z 9 darmowych narzędzi do skanowania, monitorowania i administrowania sieciami - firma Axence udostępniła użytkownikom kolejne 5 funkcji aplikacji Free Axence NetTools.W związku z rosnącą liczbą użytkowników aplikacji Free Axence NetTools, firma Axence, producent rozwiązań do zarządzania sieciami, udostępniła kolejne darmowe narzędzia do administrowania sieciami. Do tej pory wersja darmowa NetTools zapewniała dostęp do 5 funkcji. Teraz administratorzy sieci mogą korzystać z zestawu 9 zaawansowanych narzędzi, umożliwiających monitorowanie i diagnostykę sieci.
Aplikację wzbogacono o 5 nowych narzędzi, do tej pory dostępnych jedynie w wersji Professional: NetStat, skaner sieci, skaner portów i serwisów, TCP/IP workshop oraz NetCheck. Rozwiązanie charakteryzuje się przy tym bardzo intuicyjnym interfejsem użytkownika i przystępnością, nawet dla mniej zaawansowanych administratorów.
Więcej darmowych narzędzi, aby ułatwić pracę administratorom
Do najważniejszych nowych narzędzi zaliczają się: Skaner Sieci - narzędzie umożliwiające wykrycie wszystkich komputerów w sieci (również zdalnej) oraz serwisów na nich działających; Skaner portów i serwisów - pozwalający sprawdzić wszystkie otwarte porty i działające serwisy (HTTP, POP3, MS SQL, Oracle i 50 innych) oraz NetStat - listujący wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące z danego komputera oraz wszystkie otwarte porty, a także mapujący otwarte porty i połączenia na aplikacje, które ich używają. Program zawiera także inne popularne narzędzia, takie jak TCP/IP workshop, NetCheck, Ping, Traceroute, DNS Lookup, Local Info oraz Bandwidth.
Nowe narzędzia:
Umożliwia wykrycie wszystkich komputerów w sieci, również zdalnej. Wystarczy wpisać adres IP z tej sieci, aby błyskawicznie otrzymać listę wszystkich komputerów oraz serwisów na nich działających. Narzędzie to pozwala też wykrywać niektóre trojany oraz spyware.
Pozwala sprawdzić wszystkie otwarte porty oraz działające serwisy (HTTP, POP3, MS SQL, Oracle i 50 innych). Nie tylko sprawdza czy port jest otwarty, ale wysyła zapytanie i sprawdza, czy odpowiedź spełnia określone kryteria. Skaner może także wykryć niektóre trojany i spyware.
Najbardziej zaawansowane narzędzie w Local info. Listuje wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące z komputera oraz wszystkie otwarte porty. Dodatkowo mapuje otwarte porty i połączenia na aplikacje, które ich używają.
Pozwala uzyskać niskopoziomowe połączenie TCP i UDP w celu testowania i wykrywania problemów z serwisami sieciowymi. Za pomocą tego narzędzia można wysyłać dane do dowolnego portu na zdalnym komputerze oraz nasłuchiwać na porcie lokalnym aby zobaczyć wszystkie nadsyłane dane.
Sprawdza jakość sprzętu sieciowego w sieci LAN.
Funkcje dostępne do tej pory:
Wizualne narzędzie zastępujące ping z systemu Windows, dodatkowo zawiera 5-minutową historię. Bardzo łatwe w użyciu, użytkownik chce szybko sprawdzić jeden adres.
To narzędzie to dużo więcej niż polecenie tracert w Windows. Pełny trace wykonywany jest w 1 sekundę i prezentuje informacje o każdym komputerze pomiędzy adresami administratora i docelowym: czas odpowiedzi oraz liczbę pakietów utraconych. Dzięki temu można szybko określić miejsce powstawania problemów z połączeniem. Bardzo łatwo zlokalizować wolne lub przeciążone routery.
Działa podobnie jak nslookup, ale pokazuje wszystkie rekordy DNS na raz. Udostępnia także informację WHOIS na temat wybranej domeny.
Przedstawia kilka tabel z ważnymi informacjami o lokalnej konfiguracji: statystyki dla TCP/UDP i ICMP, tabela adresów IP, tabela ARP i routingu, informacje o kartach sieciowych.
Dostarcza informacji o szybkości sieci. Co istotne, zmierzy przepustowość bez przeciążania połączenia.
Free Axence NetTools do pobrania ze strony producenta: www.axencesoftware.com
Wersja do druku
Podobne tematy
Starsze
IBM: Film w kilka sekund, 16:18
Motorola V8 - limitowana wersja, 16:17
Nowsze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.50 | SQL: 9 | Uptime: 525 days, 2:12 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl