heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 29 listopada 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 24 listopada 2004, 21:05

TV w Neostradzie

W przyszłym roku Telekomunikacja Polska planuje wprowadzić telewizję przez internet oraz filmy wideo na żądanie. Możliwość skorzystania z tych usług będą mieli użytkownicy szerokopasmowego dostępu do internetu.


Pilotażowa wersja usługi o nazwie Triple Play rozpocznie się już pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku, zapowiadają przedstawiciele TP. Na początku obejmie on wybranych użytkowników Neostrady z Warszawy oraz Wrocławia.

Triple Play zawiera trzy aplikacje Live TV/VoD/Internet i będzie dostarczana użytkownikom poprzez specjalny zestaw set-top-box z przetwarzaniem sygnału. Urządzenie będzie z jednej strony podłączane do telewizora, a z drugiej do modemu ADSL. Nowa usługa TP ma korzystać z osobnego strumienia danych.

Polski telekom planuje udostępnić ją wszystkim swoim użytkownikom szerokopasmowego internetu już pod koniec 2005 roku, zapewnia Marek Józefiak, prezes zarządu TP.

TP SA nie chce jednak zdradzić z jaką firmą zamierza współpracować w tym projekcie. Największy udziałowiec spółki, firma France Telekom współpracuje przy podobnym projekcie z Canal +.

Na razie nie wiadomo również, czy w związku z nową ofertą zostaną zniesione lub w jakiej formie będą występowały wprowadzone niedawno przez TP ograniczenia transferu dla użytkowników Neostrady. Jedno jest pewne, jeśli pozostaną w obecnym zakresie, skutecznie uniemożliwią swobodne korzystanie z nowej usługi.

Źródło: www.di.com.pl


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.11.2004 r.

Masażysta z USB, 21:03

Nie Patentom Software'owym!, 21:00


Nowsze

30.11.2004 r.

Linux liderem wzrostu, 11:36

Krytyczna luka w Winamp, 11:39


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 1.54 | SQL: 11 | Uptime: 65 days, 12:34 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl