heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 19 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 3 września 2007, 07:56

JEDEC zajmie się SSD

JEDEC, organizacja standaryzująca dla pamięci DRAM, będzie opracowywać normy także dla napędów typu Solid State Drive (SSD).

Standaryzacja ma pomóc w szybszej adopcji napędów przez rynek poprzez potwierdzenie wsparcia dla rozwiązania udzielanego przez członków JEDEC. Organizacja liczy na to, że zgodne ze standardem konstrukcje będą mogły powstawać szybciej, a to przyczyni się od ogólnego rozwoju technologii.

JEDEC jest zdania, że rynek SSD czeka w najbliższych latach gwałtowny wzrost związany ze zmniejszaniem różnicy w cenie między napędami tradycyjnymi, z wirującymi talerzami, a nośnikami bazowanymi na pamięci flash.

Starania JEDEC mają się koncentrować na opracowaniu sposobu komunikowania się napędu SSD z resztą systemu komputerowego. Organizacja zachęca producentów SSD do współpracy w dziedzinie koordynowania prac.

Aby podkreślić zaangażowanie w nowy projekt, JEDEC zmienił nazwę z Joint Electron Device Engineering Council na JEDEC Solid State Technology Association.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.09.2007 r.

AOL coraz bliżej Polski, 12:56

01.09.2007 r.

AMD sprzedaje już Barcelonę, 22:35


Nowsze

03.09.2007 r.

Samsung - najcieńszy laser i sprzęt wielofunkcyjny w czerni, 9:56

ATEN: Switch wyposażony w 4 wejścia HDMI, 16:00


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.77 | SQL: 15 | Uptime: 55 days, 19:37 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl