heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 21 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 14:35

Seagate zapowiada dyski SSD

Seagate ma zamiar wyprodukować w przyszłym roku całą serię dysków SSD. Napędy SSD przechowują dane w kościach flash, a nie na obracających się talerzach. Dzięki temu działają znacznie szybciej, są bardziej niezawodne, odporne na wstrząsy, cichsze i wymagają do pracy mniej energii niż współczesne dyski twarde.

Ich głównymi wadami są obecnie niewielka pojemność i bardzo wysoka cena. Dlatego też bardzo powoli zdobywają miejsce na rynku.

Decyzja Seagate’a, największego na świecie producenta dysków twardych, może przyspieszyć rozpowszechnienie się SSD.

Firma ma już doświadczenie w budowie hybrydowych dysków twardych (HHD), które wykorzystują kość flash i magnetyczne talerze.

Zdaniem przedstawicieli Seagate’a ceny dysków SSD będą szybko spadały, a ich pojemności wzrosną.

Analitycy uważają, że do ich rozpowszechnienia przyczyni się przede wszystkim popyt na rynku serwerów (te wymagają bowiem dużej niezawodności) oraz notebooków (tutaj głównymi zaletami SSD jest ich niewielka waga i niskie zużycie energii).

Firma In-Stat przewiduje, że do roku 2011 do SSD będzie należało nie więcej niż 6% rynku dysków twardych dla pecetów. Liczba sprzedanych egzemplarzy ma w tym czasie wzrosnąć do 24 milionów sztuk rocznie.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.08.2007 r.

Amerykański rynek konsoli ciągle rośnie, 14:34

Acer kupuje Gatewaya, 14:33


Nowsze

28.08.2007 r.

Ferrari dla melomanów, 10:46

"DirectX 10 tylko dla Visty to pomyłka", 10:48


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


shw - 27 sierpnia 2007, 15:16

Jak to jest w koncu z pamieciami flash? Kiedys wydawalo mi sie, ze jedna z wad (nie wymienionych tutuaj) byla ograniczona liczba procedur zapisu. Czy ten problem zniknal wraz z rozwojem technologii?


Eddy - 27 sierpnia 2007, 15:51

Niestety to prawda, co piszesz. Na szczęście nowa technologia już się rozwija.
Chodzi o pamięci zmiennofazowe: http://heh.pl/prasowe3356.htmlAutor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.03 | SQL: 18 | Uptime: 57 days, 10:42 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl