heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 20 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 27 lipca 2007, 14:48

Nowy chipset od Intela

Firma Intel do końca lata tego roku ma zamiar wypuścić na rynek nową platformę o kodowej nazwie „Caneland”. Została ona wyposażona w cztery gniazda procesorowe, przeznaczone dla 4-rdzeniowych procesorów firmy z Santa Clara. Nowy produkt Intela po raz pierwszy został zaprezentowany już w październiku poprzedniego roku.

Architektura Caneland ma być początkowo używana wyłącznie w systemach serwerowych, jednak przedstawiciele firmy nie wykluczają, że z czasem znajdzie ona zastosowanie również w produktach przeznaczonych dla zwykłych konsumentów.

Pierwszymi procesorami przeznaczonymi do pracy z nową wieloprocesorową platformą będą czterordzeniowe jednostki Tigerton, taktowane zegarem o maksymalnej częstotliwości 2,93GHz. Caneland został wyposażony w bezpośrednie połączenie pomiędzy każdym spośród czterech procesorów, co oczywiście pozwoliło na znaczeni przyspieszenie wymiany danych pomiędzy nimi.

Intel ma nadzieje, że nowy chipset zauroczy klientów nie tylko swoją wydajnością, ale także swoją nowoczesną architekturą.

Zamierzamy podwoić wydajność wieloprocesorowych systemów Xeon poprzedniej generacji” - powiedział Kirk Skaugen, wiceprezydent i główny menedżer w dziale produktów serwerowych w firmie Intel.

Pierwsze produkty z nowym chipsetem powinny pojawić się na rynku już we wrześniu.

CHIP

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.07.2007 r.

Rekordowo szybki dysk SSD, 14:47

32-nanometrowe porozumienie Toshiby, Fujitsu i NEC-a, 14:46


Nowsze

27.07.2007 r.

IBM: Serwer z 16-rdzeniowym procesorem Power6, 14:50

Procesor Penryn - kilka szczegółów, 14:51


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.44 | SQL: 18 | Uptime: 230 days, 1:42 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl