heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 20 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 2 lipca 2007, 14:44

Embedos nawiązał współpracę z Intelem

Polska firma Embedos, producent gotowych serwerów sieciowych, nawiązała współpracę technologiczno-handlową z Intelem. Najnowsze produkty Embedosa – serwery ethernus 2, oparte na komponentach Intela - w pełni realizują wspólną dla obu firm koncepcję serwera dla biznesu. Obaj producenci przewidują wzrost zainteresowania rozwiązaniami wydajnymi, bezpiecznymi i łatwymi w obsłudze, na które będzie sobie mogła pozwolić każda firma.

Porozumienie o współpracy technologicznej i handlowej pomiędzy jedynym polskim producentem serwerów plug-and-play a potentatem w dziedzinie produkcji podzespołów komputerowych i serwerowych otwiera dla obu firm szerokie perspektywy. Nowa linia gotowych serwerów ethernus 2 to pierwsze serwero-routery przygotowywane do obsługi technologii Intel vPRO, której kluczowymi zaletami są: możliwość zarządzania zdalnego, zwiększone bezpieczeństwo i energooszczędność. Autorski system operacyjny EmbedOS dla gotowych serwerów uzupełnia technologię vPRO realizując, a nawet rozwijając jej założenia w warstwie aplikacji użytkowych. W efekcie współpracy na rynek trafił serwer posiadający wszystkie funkcje wymagane w nowoczesnym biznesie, gotowy do użycia już po wyjęciu z pudełka, wydajny, elastyczny i w pełni zarządzany zdalnie.

Pełna harmonia


Funkcjonalna spójność platformy sprzętowej Intela pozwoliła firmie Embedos zaprojektować doskonale dopasowane do niej oprogramowanie. Dzięki tej harmonii ethernus 2 jako rozwiązanie sprzętowo-programowe oferowane w kilku wersjach dla różnych segmentów rynku, przewyższa wydajnością i stabilnością standardowe serwery o podobnej, a nawet lepszej konfiguracji sprzętowej. Profesjonalne komponenty serwerowe i związana z nimi technologia Intela przyczyniła się do znaczącego postępu w dziedzinie bezpieczeństwa, które teraz jest realizowane nie tylko w warstwie programowej, ale i sprzętowej. ethernus 2 realizuje m.in. RAID 1, dzięki czemu kluczowe dane są chronione przed zniszczeniem. W bardzo wymagających środowiskach sieciowych użytkownicy docenią redundantny zasilacz najbardziej zaawansowanego modelu ethernusa 2, który zagwarantuje stałą dostępność serwera nawet
w przypadku awarii.

Wspólne cele


Na nawiązaniu współpracy zyskają obie firmy – wzrośnie sprzedaż serwerów. Dla firmy Embedos ważne jest, że w serwerach ethernus 2 pojawia się najnowsza technologia światowego lidera, którego pozycja na rynku jest niezagrożona. Dodatkowo, rozległe doświadczenie Intela w zakresie profesjonalnych rozwiązań klasy enterprise pozwoli polskiemu producentowi spenetrować nowy dla siebie rynek dużych firm. Intel za pośrednictwem nowej klasy gotowych i łatwych w użyciu urządzeń ethernus 2 może zaistnieć w małych i średnich firmach, które do tej pory nie mogły pozwolić sobie na serwer.

ethernus 2 - nowe produkty dla nowych segmentów rynku


Nowy dla firmy Embedos rynek dużych firm i korporacji jest zdominowany przez dużych dostawców sprzętu serwerowego (IBM, HP, DELL itp.) z doinstalowywanym oprogramowaniem Microsoft czy Novell. „Do wejścia na te rynki przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu, jednak dopiero dzięki nawiązaniu współpracy z Intelem stało się to możliwe. ethernus 2 jest gotowym rozwiązaniem sprzętowo-programowym i stanowi alternatywę dla tradycyjnych serwerów, na których trzeba dodatkowo zainstalować i skonfigurować serwerowy system operacyjny” – mówi Łukasz Bieńko, dyrektor generalny Embedosa. „Konkurencja w tych segmentach rynku jest ogromna, uważam jednak, że innowacyjność, łatwość obsługi oraz niski współczynnik TCO (total cost of ownership) będą głównymi atutami naszych produktów w walce o wysoką pozycję na polskim rynku. Zamierzamy również rozwinąć eksport, gdyż ethernus 2 jest urządzeniem na tyle unikatowym, że interesują się nim zagraniczni integratorzy.” – dodaje Bieńko.

Ethernus 2

Ethernus 2ethernus 2 - pierwsze wersje już w sprzedaży


Nowy serwer Embedosa dostępny będzie w 4 wersjach przeznaczonych do zastosowania w sieciach o różnej wielkości i architekturze. Jako pierwsza na rynek trafiła wersja SMB przeznaczona dla małych i średnich firm posiadających do ok. 50 komputerów.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia została ustalona na 7995 zł netto. Pozostałe odmiany ethernusa 2 będą dostępne we wrześniu.


Embedos sp. z o. o. to polski producent nowej klasy urządzeń przeznaczonych do pracy w sieciach komputerowych małych, średnich i dużych firm, którego celem jest dostarczane firmom oraz instytucjom administracji publicznej gotowych i łatwych w obsłudze serwerów, z których korzystanie było dotychczas zarezerwowane jedynie dla odbiorców dysponujących bardzo dużym budżetem.
Ograniczając się do zakupu jednego serwera ethernus 2, można utworzyć i rozbudowywać sieć lokalną, współdzielić drukarki i pliki, połączyć firmę z Internetem, a także wdrożyć politykę bezpieczeństwa, system finansowo-księgowy, CRM, serwer WWW i pocztę e-mail. ethernus 2 zapewnia wydajną i stabilną pracę w każdej sieci, a do zarządzania wszystkimi funkcjami wystarcza podstawowa wiedza o sieciach komputerowych oraz umiejętność obsługi przeglądarki internetowej. serwery ethernus 2 zbudowane są na platformie sprzętowej Intel i występują w czterech wersjach dla firm o różnej skali działalności.
Podczas Międzynarodowych Targów Intertelecom 2006 serwer ethernus został nagrodzony Złotym Medalem oraz zdobył Honorowy Puchar za najlepszy polski produkt. Serwer był również prezentowany na targach CeBIT 2006 w Hanowerze oraz uzyskał nominację do Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. W 2007 roku najnowszy produkt Embedosa - oprogramowanie dla zintegrowanego serwera ethernus 2 – został odznaczony Złotym Laurem INFOTELA w kategorii „elementy systemów”.
Firma Embedos powstała w 2005 roku. Działa wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Serwery z rodziny ethernus sprzedawane są poprzez sieć dystrybutorów i partnerów w Polsce i na świecie. W 2006 roku wartość sprzedanych przez firmę produktów osiągnęła 850 000 zł. Embedos zatrudnia 20 pracowników.


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.07.2007 r.

Najpopularniejsze wirusy czerwca 2007, 12:06

01.07.2007 r.

Intel: Milion czterordzeniowych procesorów, 18:02


Nowsze

02.07.2007 r.

Barcelona w sierpniu, 18:50

Yahoo szykuje "inteligentne" reklamy, 18:51


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.03 | SQL: 15 | Uptime: 230 days, 30 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl