Poniedziałek, 25 czerwca 2007, 14:12
Microsoft chce opatentować "znak wodny"
Microsoft złożył wniosek patentowy na technologię zabezpieczania oprogramowania, którą określił mianem „znaku wodnego”. Jej zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa programów umieszczanych w Sieci i sprzedawanych za jej pośrednictwem. Dołączenie znaku wodnego do każdej kopii programu spersonalizuje ją i przyczyni się do tego, że łatwiej będzie zidentyfikować ewentualne miejsce kradzieży programu.Gdy program jest sprzedawany za pośrednictwem Internetu w bazie danych przechowywane są informacje o nabywcy: jego nazwisko, adres, numer telefonu, numer karty kredytowej itp. Na ich podstawie specjalne algorytmy tworzyłyby serię unikatowych numerów identyfikacyjnych, które w formie binarnej dodawane byłyby do sprzedawanego programu. Dodatkowo informacje te można szyfrować tak, by wykrycie i sfałszowanie dodanego kodu było jeszcze trudniejsze.
Producenci oprogramowania mogliby z łatwością sprawdzić, komu została sprzedana dana kopia programu. Wystarczy, by porównali kod programu przejętego np. podczas akcji antypirackiej, z przechowywanym u siebie kodem oryginalnym. To pozwoliłoby na odnalezienie fragmentów znaku wodnego, a ich odczytanie umożliwiłoby zidentyfikowanie nabywcy programu.
Mariusz Błoński
Wersja do druku
Podobne tematy
Microsoft przyspiesza prace nad własnymi układami scalonymi
, 03.05.2022 r.
Google Chrome straciła udziały na rzecz... Microsoft Edge
, 14.11.2020 r.
Microsoft ogłosił rozpoczęciu Project HSD
, 27.09.2020 r.
Microsoft obiecuje, że wycofa cały węgiel, jaki wyemitował do atmosfery
, 19.01.2020 r.
Zadebiutowała przeglądarka Microsoftu z silnikiem od Google
, 19.01.2020 r.Starsze
Rekord transmisji Wi-Fi, 18:05
MKS nie ogłasza upadłości, 18:04
Nowsze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2025 | Prywatność | Load: 3.51 | SQL: 13 | Uptime: 326 days, 18:38 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl