heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 20 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 8 marca 2007, 12:52

Intel coraz bliżej własnego GPU

Intel wciąż oficjalnie nie potwierdza, ale kolejne napływające informacje pozwalają z niemal 100-procentową pewnością stwierdzić, że w ciągu dwóch lat na rynek trafi samodzielny procesor graficzny tej firmy. Półprzewodnikowy gigant będzie chciał więc zaistnieć na rynku zdominowanym przez ATI i Nvidię.

Przed kilkoma miesiącami pojawiła się pogłoska, że Intel chciałby wrócić na rynek, na którym już kiedyś próbował swoich sił. Następnie na stronach firmy można było przeczytać, że poszukuje ona inżynierów specjalizujących się w projektowaniu samodzielnych układów graficznych. Nie mogło być mowy o pomyłce, gdyż na tej samej stronie szukano też pracowników do działu tworzących rdzenie graficzne dla chipsetów.

Obecnie media donoszą o kolejnych ruchach Intela, które świadczą o coraz bardziej zaawansowanych pracach.

Serwis The Inquirer informuje, że Intel prowadzi rozmowy z niemieckim Infineonem na temat dostaw układów GDDR5 o pojemności 512 MB i 1 GB. Niewykluczone, że podobne negocjacje prowadzone są z innymi firmami produkującymi kości pamięci. W odwodzie pozostają przecież jeszcze Samsung, Micron czy Qimonda.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że próbki GPU partnerzy Intela mogą otrzymać w drugiej połowie przyszłego roku, a do sklepów trafią one nie później niż w I kwartale 2009.

Wówczas przekonamy się, jaki wpływ na rynek układów graficznych będzie miało pojawianie się na nim takiego giganta.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

08.03.2007 r.

Nvidia szykuje GPU z eDRAM, 12:51

Commodore powraca, 12:50


Nowsze

09.03.2007 r.

Telefon IP z interfejsem USB, 13:29

Projektor SANYO PLV-Z5, 13:33


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.51 | SQL: 18 | Uptime: 230 days, 1:03 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl