heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 20 stycznia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 14 grudnia 2006, 13:24

Zastępstwo dla krzemu

Naukowcy z Instytutu MIT w Massachusetts poinformowali o rozpoczęciu prac nad opracowaniem nowej technologii produkcji układów elektronicznych, która zapewni postęp w dziedzinie miniaturyzacji.

Przedstawiciel zespołu naukowców odpowiedzialnych za projekt badawczy, prof. Jesus del Alamo, w swojej wypowiedzi wysunął twierdzenie o konieczności szybkiego wynalezienia nowej technologii, która zapewniłaby postęp miniaturyzacji. Zdaniem naukowca, rozwój technologii opartej na układach krzemowych ulegnie gwałtownemu zahamowaniu w przeciągu kilku lat. W celu dalszego prowadzenia procesu miniaturyzacji, niezbędne jest opracowanie technologii, która zdoła pokonać bariery układów krzemowych.

Materiałami, które według naukowców mogłyby w przyszłości zastąpić związki krzemu wykorzystywane do produkcji układów elektronicznych, są półprzewodniki oparte na związkach pierwiastków grupy III (B, Al, Ga, In) i V (N, P, As, Sb, Bi). Jednym z nich jest zaprezentowany przez Instytut MIT związek InGaAs. Prototypy układów, w których zastosowano ten związek, pracowały znacznie szybciej niż te, oparte na technologii krzemowej. Według prof. del Alamo, istnieje możliwość opracowania jeszcze wydajniejszych rozwiązań.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.12.2006 r.

AMD wypuszcza nowe modele, 13:23

Fujitsu: 300 GB dla notebooka, 13:20


Nowsze

15.12.2006 r.

Neostrada z nową opłatą abonamentową: 36,60 zł, 16:44

Japońscy giganci gotowi na 45nm, 16:45


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.55 | SQL: 9 | Uptime: 154 days, 21:21 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl