heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 5 marca 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 15 lutego 2006, 01:09

Motorola: DRM w komórkach

Podczas pierwszego dnia konferencji 3GSM w Barcelonie Motorola podpisała umowę z Microsoftem. Daje ona producentowi telefonów komórkowych prawo do wykorzystania microsoftowej technologii DRM.

Motorola będzie mogła skorzystać też z Windows Media Audio, Windows Media Audio Professional oraz Media Transfer Protocol. Dzięki temu telefony tego producenta, które znajdą się w sprzedaży jeszcze w bieżącym roku, będą bez problemu łączyły się z windowsowymi pecetami za pomocą USB 2.0, a ich użytkownik będzie mógł pobierać z nich pliki muzyczne.

Podczas tej samej konferencji poinformowano, że Microsoft kupił francuską firmę MotionBridge. Mieszczące się w Paryżu przedsiębiorstwo specjalizuje się w tworzeniu mobilnych wyszukiwarek na potrzeby operatorów sieci komórkowych. Ich klienci po zadaniu zapytania otrzymują na wyświetlaczu telefonu wyniki wyszukiwania w postaci linków.

Brian Arbogast z MSN zachwalał technologię nowo nabytej przez Microsoft firmy, opowiadając o jej dużych możliwościach. Jeśli szukasz informacji o U2, a Twój telefon odtwarza dzwonki polifoniczne, to będziesz miał możliwość ich pobrania. Jeśli nie odtwarza, nie zobaczysz linku do tych dzwonków. Microsoft chce wykorzystać technologię MotionBridge w swojej własnej wyszukiwarce, obiecał jednak, że dotychczasowe umowy pomiędzy francuską firmą a jej obecnymi partnerami, m.in. Orange'em, Sprintem i O2, nie stracą na ważności.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.02.2006 r.

Walka o format MPEG-4, 1:05

Lasery na polu walki, 1:03


Nowsze

15.02.2006 r.

RIAA zwalcza piractwo w odtwarzaczach MP3, 1:11

Ergonomiczne fotele, czyli zadbaj o plecy, 1:19


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.02 | SQL: 18 | Uptime: 10 days, 17:06 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl