heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 6 grudnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 29 listopada 2005, 16:20

Ranking najbardziej krwawych gier komputerowych

Amerykańska organizacja Family Media Guide, która od lat bada rynek gier konsolowych i komputerowych, sporządziła ranking dziesięciu najkrwawszych tytułów.

Zespoły analityków ocenili poziom przemocy, przekleństw oraz seksu występujący w każdym z badanych tytułów. Na tej podstawie wydali werdykt, do jakiej grupy wiekowej adresowana jest dana gra.
Swoje wyniki Family Media Guide nie przypadkowo publikuje tuż przed świętami, kiedy sklepy oblegane są przez rodziców poszukujących prezentów dla swoich dzieci.

Za oceanem znalezienie się na "krwawej liście" dla producenta gry często brzmi jak wyrok - taki tytuł sprzedawany może być tylko na specjalnie wyznaczonych stoiskach, a to pociąga za sobą straty nawet do 40% wpływów ze sprzedaży.

Tymczasem w Polsce, choć większość gier z tegorocznej listy Family Media Guide jest dostępna w sklepach, nie istnieje żaden system oceniający gry pod względem ich brutalności, a sprawdzanie wieku kupujących jest fikcją.

Wypełnione przemocą tytuły nieraz eksponowane są w sklepach obok tych skierowanych do najmłodszych. Później z niskimi cenami trafiają do kiosków lub stają się bezpłatnymi dodatkami do czasopism. Tak było np. z "Rezerwowymi psami" czy "Hooligans: Storm Over Europe", w których zabijanie, bicie i podpalanie były motywami przewodnimi.

Oto lista dziesięciu najbardziej krwawych gier komputerowych 2005 roku:

1. Resident Evil 4
2. Grand Theft Auto: San Andreas
3. God of War
4. Narc
5. Killer 7
6. The Warriors
7. 50 Cent: Bulletproof
8. Crime Life: Gang Wars
9. Condemned: Criminal Origins
10. True Crime: New York City

"Przemoc na monitorze to druga po narkotykach przyczyna agresji. Rozmawiając z młodymi ludźmi, którzy popełnili przestępstwo, często daje się zauważyć w ich zachowaniu kalkę z gier komputerowych" - powiedział psycholog Jacek Dolosiński.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

29.11.2005 r.

Niedługo europejska premiera Xbox 360, 13:43

Mundur Husajna do kupienia, 13:41


Nowsze

29.11.2005 r.

Czy Vista będzie wcześniej?, 17:29

Zaczyna brakować płyt DVD, 17:30


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.80 | SQL: 13 | Uptime: 20 days, 10:58 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl