heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 5 marca 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 23 listopada 2005, 12:03

BitTorrent podpisał umowę z MPAA

Motion Picture Association of America (MPAA) i BitTorrent podpisały umowę, na podstawie której będą wspólnie walczyły z piractwem. Dotychczas technologia BitTorrent wykorzystywana była do nielegalnego przesyłania kopii plików muzycznych czy firmowych w Internecie.

W ramach podpisanej umowy Bram Cohen, założyciel i szef BitTorrent, zgodził się na usunięcie linków umożliwiających użytkownikom sieci nielegalne pobieranie danych. Dzięki umowie technologia BitTorrent może w przyszłości posłużyć studiom filmowym do uruchomienia nowych, legalnych już usług. Twórcy BitTorrenta będą ponadto apelowali o niewykorzystywanie ich sieci do przesyłania nielegalnych plików, a odnośniki do nich zostaną usunięte z wyszukiwarki.

Cohen oraz Dan Glickman, szef MPAA, wspólnie oświadczyli, że BitTorrent jest bardzo wydajnym narzędziem do publikacji i wyszukiwania interesujących danych.

Zdaniem analityków firmy Gartner umowa pomiędzy MPAA i BitTorrentem może doprowadzić do zwiększenia sprzedaży legalnych plików oraz stworzyć alternatywę dla sieci wymiany nielegalnych plików.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.11.2005 r.

Microsoft ujawnia format plików, 12:02

Xbox 360 na aukcji eBay, 11:58


Nowsze

23.11.2005 r.

Dyski LaCie jak klocki Lego, 18:58

Koniec projektu SETI@home, 18:59


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.39 | SQL: 18 | Uptime: 10 days, 19:12 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl