heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 6 grudnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 17 czerwca 2015, 09:14

Microsoft stawia na szeroką współpracę w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości

Koncern, który niedawno pokazał HoloLens poinformował właśnie, że podpisał umowy o współpracy z Valve i Oculusem. Firma z Redmond będzie wspierała system rzeczywistości wirtualnej rozwijany przez Valve, a do produktu Oculus Rift dołączy kontroler dla Xboksa. Wygląda więc na to, że trzej najpoważniejsi gracze na rynku VR będą ze sobą współpracowali.

Należący do Facebooka Oculus obiecuje, że na początku przyszłego roku do sprzedaży trafi urządzenie Rift. Z kolei Valve, które jest partnerem HTC, zapowiada, iż premiera jego urządzenia Vive odbędzie się już w tegorocznym okresie świątecznym. Z kolei Microsoft, który niedawno zaprezentował HoloLens, tym razem, podczas targów E3, zaprezentował wersję Minecrafta przystosowaną do współpracy z HoloLens. Dzięki okularom świat Minecrafta wyłania się ze zwykłego stołu, a użytkownik może manipulować nim za pomocą ruchów dłoni i głosu.

Dopóki Microsfot nie pokazał HoloLens nie było wiadomo, na ile poważnie firma traktuje rynek wirtualnej rzeczywistości. Teraz, gdy dowiadujemy się o współpracy z Oculusem i Valve staje się jasne, że koncern z Redmond widzi w nim przyszłość. W najbliższych latach technologie nakładające wirtualne obiekty na otaczającą nas rzeczywistość mogą odgrywać znaczną rolę w cyfrowym przemyśle rozrywkowym.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.06.2015 r.

Grafenowe światło, 9:13

Facebookowe Moments korzysta ze sztucznej inteligencji, 9:12


Nowsze

03.07.2015 r.

Porzucają Windows XP na rzecz Windows 7, 11:33

HP zaczyna podział, 11:34


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.49 | SQL: 13 | Uptime: 20 days, 11:43 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl