heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 25 listopada 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 6 stycznia 2014, 15:11

Telewizor OLED oraz UHD na targach CES 2014

TCL, jedna z najprężniej rozwijających się firm, plasująca się na trzeciej pozycji na świecie wśród producentów telewizorów, zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne na targach CES 2014. Wśród nowości znajdzie się 65-cio calowy telewizor Curved UHD oraz 55-cio calowy telewizor OLED. Pokazany zostanie również 110-cio calowy telewizor UHD.

Zaletą telewizora OLED firmy TCL jest wyjątkowo cienki ekran, doskonały współczynnik kontrastu, wysoka jakość odwzorowania kolorów oraz niskie zużycie energii. Telewizor OLED gwarantuje bardziej nasycone i żywe kolory oraz głębszą czerń, zapewniając tym samym jeszcze lepsze doznania podczas oglądania filmów i programów telewizyjnych.

Firma TCL, posiadając już silną pozycję na rynku telewizorów w zakresie technologii 4K, zaprezentuje telewizor Curved UHD na targach w Las Vegas. Jako jeden z pierwszych producentów w branży uzyskała certyfikat UHD, wykorzystując następnie tę technologię przy produkcji swojego zakrzywionego ekranu. Jest to gwarancją jeszcze doskonalszych wrażeń wizualnych dla widzów.

Dlaczego zakrzywiony ekran?


Rogi ekranu w przypadku telewizora z płaskim ekranem są położone dalej niż jego środek, deformując krawędzie ramy i sprawiając, że dla widza siedzącego centralnie przed telewizorem obiekty wyświetlane po bokach ekranu będą wydawać się mniejsze, niż te na środku. Dzięki zakrzywionemu ekranowi obraz jest bardziej jednolity oraz bardziej zbliżony do naturalnego pola widzenia.

110 cali – telewizor UHD LCD


110-cio calowy telewizor quad full HD 3D LCD wyprodukowany przez należącą do TCL fabrykę w Shenzhen – China Star Optoelectronics Technology Co., Ltd (CSOT), zapewnia zapierające dech w piersiach wciągające wrażenia wizualne. Jego całkowity obszar wyświetlania wynosi 3.34 m2 – to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie wielkogabarytowych telewizorów na świecie.

Dane techniczne:
 Technologia HVA,
 Rozdzielczość Ultra HD 4K*2K (3840*RGB*2160)
 Technologia Multi-touch,
 Aktywne 3D,
 Technologia Smart dynamic backlight,
 Technologia Ultra-high brightness – 1000 nitów,
 Technologia Ultra-high color gamut, NTSC 92%

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

05.01.2014 r.

Nanocząsteczki przeciwko wirusom, 10:20

Facebook skanuje prywatne wiadomości do swoich celów?, 10:17


Nowsze

09.01.2014 r.

Plextor M6 - nowa generacja dysków SSD, 18:05

IBM zainwestuje miliard dolarów w Watsona, 18:08


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 1.18 | SQL: 25 | Uptime: 77 days, 23:22 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl