heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 22 października 2019 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 30 grudnia 2013, 15:40

Szpiegowani przez NSA

Zdaniem dziennika Der Spiegel, amerykańskie służby specjalne nie tylko szpiegowały microsoftowy system raportowania o błędach, ale przechwytywały nawet dostawy sprzętu, dzięki czemu do odbiorców trafiały odpowiednio zmodyfikowane urządzenia.

Za prowadzenie tego typu operacji odpowiedzialna jest grupa o nazwie Tailored Access Information (TAO). To hakerska elita, której zadaniem jest atakowanie najtrudniejszych celów.

Grupa korzysta ze specjalnie zmodyfikowanych wersji urządzeń, które są wyjątkowo trudne do podsłuchiwania. Ma do dyspozycji m.in. kable do monitorów, które zapisują to, co jest pisane na ekranie, klipsy USB wyposażone w ukryty moduł łączności bezprzewodowej czy fałszywe stacje bazowe telefonii komórkowej, pozwalające na przechwytywanie rozmów telefonicznych. Gdy NSA dowiaduje się, że np. do interesującej ją firmy został zamówiony nowy sprzęt, przesyłka jest przechwytywana przez FBI lub CIA, wysyłana do tajnego warsztatu, gdzie zostaje wyposażona w szpiegowski sprzęt i oprogramowanie, a następnie puszczana dalej w drogę. To, jak dowiadujemy się z wewnętrznych dokumentów NSA, jedna z najbardziej produktywnych metod szpiegowskich, która sprawdziła się na całym świecie.

Niemieccy dziennikarze twierdzą również, że NSA ma możliwość szpiegowania microsoftowych raportów o błędach. Dla inżynierów Microsoftu raporty te to nieocenione źródło informacji pozwalające na udoskonalanie firmowych produktów, dla szpiegów z NSA - źródło informacji o potencjalnych słabościach, które można wykorzystać podczas ataków na maszyny z Windows.

Nie wiadomo, skąd dziennikarze Spiegla zdobyli tak sensacyjne informacje, ani kto jest ich źródłem.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.12.2013 r.

Android w samochodach Audi, 15:37

23.12.2013 r.

BlackBerry poinformował o olbrzymiej starcie finansowej, 14:10


Nowsze

30.12.2013 r.

Ultra HD 4K w telewizorach Toshiba, 17:44

05.01.2014 r.

Radionomy przejmuje Winamp i Shoutcast?, 10:14


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2019 | Prywatność | Load: 0.52 | SQL: 17 | Uptime: 87 days, 15:02 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl