heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 kwietnia 2019 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 10 grudnia 2013, 19:08

Microsoft przywróci przycisk Start

Użytkownik będzie mógł tak skonfigurować interfejs w nowej wersji systemu, by od początku przypominał on ten z Windows 7, rezygnując tym samym z interfejsu Windows 8. Wersja, zwana roboczo "Threshold", ma przynieść znaczące zmiany.

Podobno koncern ma skupić się na trzech wersjach Windows. Pierwsza z nich będzie podobna do obecnego Windows RT obecnego na tabletach Surface. Edycja ta ma być zorganizowana wokół sklepu Windows Store i będzie współpracowała z pecetami, tabletami i telefonami komórkowymi działającymi zarówno na platformie Intela jak i ARM. Obsługiwana będzie przede wszystkim za pomocą wyświetlaczy dotykowych.

Druga wersja ma trafić do klientów o bardziej tradycyjnym podejściu, którzy systemu operacyjnego używają przede wszystkim na pecetach i korzystają zeń za pośrednictwem myszki i klawiatury. Tutaj nacisk zostanie położony na tradycyjny pulpit i tradycyjnie obsługiwany interfejs.

Trzecia wersja powstała z myślą o użytkowniku biznesowym. Jedną ze zmian będzie nowy sposób dostarczania poprawek, który ma ułatwić życie administratorom systemów.

Niewykluczone zatem, że Microsoft zrezygnował z pomysłu jednego systemu dla wszystkich urządzeń. Windows 8, który miał być właśnie takim systemem, najwyraźniej nie spodobał się użytkownikom. Dlatego też koncern próbuje czegoś innego - zróżnicowania oferty ze względu na potrzeby użytkownika.

Pogłoski na temat nowych wersji Windows pochodzą z wiarygodnych źródeł, przekazali je bowiem Mary Jo Foley i Paul Thurrott. Co prawda nie wiadomo, na ile powyższe informacje się sprawdzą, jednak Foley i Thurrott są zgodni co do jednego - wspomiane zmiany zostaną wprowadzone dopiero w 2015 roku.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.12.2013 r.

Znaleziono nowe najzimniejsze miejsca na Ziemi, 19:05

Bezprzewodowe głośniki Creative T30 Wireless, 19:00


Nowsze

11.12.2013 r.

MSI prezentuje GTX 780Ti GAMING, 13:53

18.12.2013 r.

Chroń dane z DashDrive Durable HD650, 11:36


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2019 | Prywatność | Load: 1.60 | SQL: 18 | Uptime: 18 days, 49 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl