heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 6 grudnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 31 lipca 2012, 16:52

Windows Phone zdobywa rynek?

Windows Phone kojarzony przede wszystkim z nowymi urządzeniami Nokii, do tej pory nie zawładnął sercami użytkowników nawet w części tak mocno, jak Android czy iOS. Ostatnie tygodnie pokazują jednak, że mobilna platforma Microsoftu może jeszcze mocno namieszać.

Serwis WMPowerUser, który dokładnie śledzi poczynania systemu Windows Phone, poinformował o wzroście udziałów platformy w rynku aż o 23,5% tylko w ciągu lipca. Świetny wynik? Nie do końca...

Przyglądając się uważniej rankingowi można zauważyć, że choć wzrost procentowy był dość duży, udziały platformy Microsoftu w rynku wzrosły zaledwie z 1,36% do 1,68%. Wciąż stanowią więc margines i raczej tło dla liderów wykorzystujących iOS oraz Androida.

Jest wzrost, są szanse


Pomimo tego, że Windows Phone wciąż zainstalowany jest na stosunkowo niewielkiej liczbie urządzeń, tak duży ruch w górę powinien zastanawiać. Skąd wziął się tak nagły wzrost?

Najprawdopodobniej za szybką popularyzację mobilnych kafelków od giganta z Redmond odpowiada wydanie Nokii Lumii 610 oraz 900. Ten pierwszy model przeznaczony jest dla mniej wymagających użytkowników, natomiast Lumia 900 to jeden z najdroższych smartfonów w ofercie Nokii, który jednak również staniał w ostatnim czasie, stając się atrakcyjną alternatywą dla sprzętów Samsunga czy firmy Apple.

Sprzedawanie smartfonów tak tanio, jak to tylko możliwe, z pewnością nie pomoże w ratowaniu tragicznej kondycji Nokii, jednak jak widać, może się przełożyć na zwiększenie udziałów w rynku. Ostatecznie jest to jednak sukces Microsoftu, który na pewno z zadowoleniem przygląda się, jak jego ekosystem zyskuje popularność.

Wszystko zależy od trendu


Sukcesu platformy mobilnej Microsoftu z pewnością nie można wieścić tylko po kilkutygodniowym "strzale". Wszystko zależało będzie od tego, jakie wzrosty odnotuje Windows Phone w kolejnych miesiącach. Udziały systemu wciąż są stosunkowo niewielkie, a zatem możemy być świadkami dużych zmian, jeśli tańsze urządzenia rzeczywiście zdołają przekonać do siebie użytkowników.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.07.2012 r.

Router WD z dyskiem twardym 1 terabajt, 12:33

Fujitsu rezygnuje z układów scalonych, 12:29


Nowsze

02.08.2012 r.

Windows 8 gotowy do premiery, 7:39

03.08.2012 r.

Yandex oferuje przelewy zagraniczne, 8:19


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.84 | SQL: 18 | Uptime: 20 days, 11:46 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl