Wtorek, 17 lipca 2012, 16:26
Gdańskie centrum R&D Intela zatrudnia już 1000 pracowników
O ponad 300 proc. w ciągu czterech lat wzrosło zatrudnienie w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela. Gdańsk to obecnie największy tego typu oddział amerykańskiego koncernu w Europie. Zatrudnia już ponad 1000 pracowników.W roku 1999 do Intela przyłączono firmę Olicom. W ten sposób na Wybrzeżu powstał nowy oddział amerykańskiego potentata. Na przestrzeni zaledwie kilku lat z centrum badawczo-rozwojowego rozwinął się do kompleksowego centrum badawczo-usługowego.
Czym obecnie zajmują się specjaliści z gdańskiego centrum?
• Największy zespół inżynierów specjalizuje się w dostarczaniu i rozwijaniu nowych technologii oraz produktów, przeznaczonych na rynek serwerów, gdzie głównymi klientami są duże korporacje jak HP, Dell, IBM, Sun, Google, Oracle, Facebook.
• Drugi trzon R&D stanowią eksperci zajmujący się projektowaniem, implementacją oraz walidacją sterowników grafiki trójwymiarowej dla układów graficznych zintegrowanych z procesorami Intela oraz o zespole, który tworzy i testuje oprogramowanie do kart sieciowych. Rozwiązania, nad którymi pracują polscy inżynierowie trafiają do komputerów na całym świecie.
• Obok centrum rozwoju nowych technologii w tym roku został uruchomiony department zarządzania usługami sprzedaży internetowej na cały rynek europejski.
• Ponadto w Gdańsku powołano do życia jednostkę specjalizującą się w obsłudze wewnętrznych procesów personalnych w całym regionie Europy i Bliskiego Wschodu.
Centrum badawczo-rozwojowym Intela w Gdańsku
Gdańsk jest obecnie największym oddziałem Intela w Polsce. Skupia łącznie 95 proc. wszystkich polskich pracowników tej firmy. Duża część zatrudnionych w Gdańsku, aż 20 proc. to osoby, które skorzystały z programów stażowych.
Wersja do druku
Podobne tematy
Pierwszy ośmiordzeniowy CPU Intela dla komputerów osobistych
, 17.06.2013 r.
Intela czeka reorganizacja?
, 23.05.2013 r.
Dobry rok dla Intela
, 18.01.2013 r.
Apple zastąpi Intela ARM-em?
, 07.11.2012 r.
III kwartal dobrym dla Intela
, 17.10.2012 r.Starsze
Wysokowydajna polaryzacja w projektorach, 16:19
Yahoo! ma nowego prezesa, 16:17
Nowsze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.66 | SQL: 15 | Uptime: 141 days, 18:30 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl